Her hakkı saklıdır. 2019 ŞefGibi

  • ŞefGibi

4 Adımda Sağlıklı Yaşama Geçiş

Sen de birçok insan gibi sağlıklı yaşama adım atmak istiyorsun. Daha iyi beslenmek, daha çok spor yapmak ve daha sağlıklı alışkanlıklar elde edinmek istiyorsun. Ama nereden başlayacağını bilmiyorsun...


Sağlıklı yaşama kolay bir geçiş yapabilmene yardımcı olacak aksiyonları 4 basit adımda topladık. Bu adımları her gün bir kere oku, hatırla ve hayatına entegre et. Değişimin ne kadar kısa sürede gerçekleştiğine inanamayacaksın!


1. Erken Yat, Erken Kalk: Gece 2'den sonra faydalı bir şeyler yapman çok zor. Özellikle yorgun bir günün sonuna geldiysen bu şansın daha da azalıyor. Eğer sabah 7'de uyanıyorsan, akşam 11-12 gibi uyuduğundan ve böylece 7-8 saat uyku aldığından emin ol. Gece yarısı televizyon izlemek veya aburcubur dolabını karıştırmak uykunun önündeki en büyük engellerden. Eğer uykunu almayıp uzun süreler ayakta durursan, gününün büyük bir bölümünü "tükenmişlikle" geçirmeye hazır ol.

2. Her Gün Gül: Gülmek en iyi ilaç. Hem de hiçbir yan etkisi yok. Ne kadar çok gülümsersen, içinde birikmiş stresi, siniri, kızgınlığı ve hüsranı o kadar çok dışarı atarsın. Bir dahaki sefere gülerken, kendini stresli hissetmeye çalış. Bunun imkansız olduğunu göreceksin.

3. Daha Çok Konuş: Korkuları, sevinçleri, hüsranları, hayalleri, vb. hakkında konuşan insanlar, konuşmayıp içine atan insanlara göre, kendilerini çok daha iyi hissediyor. Kimse her gün stres yaşamayı hak etmiyor. Ve kimsenin vücudu bunu kaldıramaz. Stres uzun vadede, kanser dahil, birçok hastalığa sebep oluyor. Bu yüzden, aklındakileri arkadaşlarınla, ailenle veya güvendiğin başka kişilerle mutlaka konuş. İyi bir sohbet, sağlıklı yaşamın anahtarlarından.

4. Güzel Ve Sağlıklı Beslen: Hafta boyunca evinde az işlemden geçmiş ve taze malzemeler kullanarak yemekler hazırla. Bu şekilde beslendiğin zaman ilk öğününden sonra kendini daha canlı hissedip, hayata karşı daha güçlü olduğunu göreceksin. Tüm hafta bu şekilde iyi ve sağlıklı beslendikten sonra, haftada bir kendini dışarı çıkıp güzel bir yemek ile ödüllendirmeyi de ihmal etme.

Sağlıklı yaşamak aslında sadece birkaç sağlıklı alışkanlık edinmene bakıyor. Maalesef çoğu insan sağlıklı olmak adına sınırlarını çok zorluyor ve sonunda daha kötü oluyor. Bu basit adımları hayatına bugün dahil et, faydalarını tüm hayatın boyunca topla.

Sevgiyle ♥️

615 views