Her hakkı saklıdır. 2019 ŞefGibi

  • ŞefGibi

Mutlu Olmak İçin 5 Kural1. Şükret:

Durumun hakkında kendini kötü hissetmeye başladığın her zaman, işlerin daha da kötü olmadığı için ne kadar şanslı olduğuna odaklan. Hayatında doğru giden şeylere odaklan. Eğer sürekli olumsuz şeylere odaklanırsan, olumlu şeyleri görmen için vaktin kalmaz. Bunun için kendini eğit. Her gün 1 dakika bile olsa, hayatındaki pozitif şeyleri düşün.


2. Sev:

Hayatını sevgi ile doldur. Her gün 24 saatin var. Çoğunu sevgi ile doldur. Korkusuzca ve karşılık beklemeden sev. Sevdiğin şeyleri daha çok yap. Film seviyorsan, film izle. Kitap okumayı seviyorsan, kitap oku. Yürüyüş seviyorsan, çık ve yürü. Hayattaki bir çok şey kontrol edilemiyor. Ama içimizdeki sevgiyi artırmak bizim elimizde.


3. İstediğini Bul:

Hafta sonları için yaşamayı bırak. İşten sonra ne yapacağını düşünmeyi bırak. Kişisel ve iş yaşamın arasındaki yapay çizgiyi kaldır. Bunun için öncelikle iyice düşün ve ne istediğini bul. İstediğin şey ne ise her gün mutlaka yap. Kişisel ve iş yaşamın arasındaki yapay çizginin kendiliğinden kalktığını göreceksin.


4. Kendini Başkalarıyla Karşılaştırma:

Başkalarının ne yaptıklarının senin mutluluğunla hiçbir ilgisi yok. Gerçek mutluluk, sevdiğin insanlarla sevdiğin şeyleri yapabilmek. Kendini her gün geliştirebilmek. Her insanın kaderi farklı. Her insanın yetenek ve fırsatları farklı. Mutluluk, banka hesapları, büyük evler veya lüks araçlar ile ölçülemez. Mutluluk kendi içindeki mutluluğu ne kadar bulabildiğinde.


5. Affet:

İç huzurun için affetmeyi öğren. Ruhunun rahat kalması için, içinde negatif düşünceleri barındırma. Öncelikle kendini bağışla. Sonra başkalarını. Unutma kimse mükemmel değil. Herkes hata yapar. Herkes düşer. Herkes başarısız olur. Affetmek ise sana yeniden güç verir.


Sevgiyle ♥️

122 views