Hakkımızda

Soldan sağa Korgün, Orçun 

 

Korgün Koyunpınar

 

ŞefGibi kurucu ortağı Korgün Koyunpınar, küçük yaşlarında internet üzerinden bulduğu farklı yemek tariflerini deneyerek yemek yapmaya başladı ve yakın bir zaman önce bu tutkusunu bir hizmete dönüştürmek üzere harekete geçti.

 

2009’da Koç Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun olan Korgün, mezun olduktan sonra Henley Business School’da finans üzerine yüksek lisansını tamamladı ve yoğun bir iş temposuna sahip yatırım bankacılığına başladı. Yeni tarifler deneme tutkusu her ne kadar sürekli devam etmiş olsa da, kariyerinde ilerledikçe evde yemek yapmak için bulabildiği zaman gittikçe azaldı. Accenture’da yönetim danışmanlığı yaptığı sırada, yurt dışında kullanılan pişirme-kiti hizmeti ile tanıştı. Yemek tariflerinin ve tarifler için gerekli malzemelerin bir arada teslim edilmesi fikri, uzun süredir yaşadığı “yemek yapmak için zaman bulamamak” problemine çözüm buluyordu.

 

Korgün, danışmanlık kariyerinden sonra, yeni nesil internet servislerine olan ilgisinden dolayı ZUBİZU markası için çalışmaya başladı ve 2017 yılının sonunda, evde yemek yapmayı kolaylaştıracak pişirme-kiti markasını İstanbul’da yaratmaya karar verdi. İlk pişirme kitini bir market torbası ile ortağı Orçun’a teslim etti ve sonrasında birlikte aylarca çalışarak herkesin pişirebileceği, lokal damak tadına uygun ve yoğun iş temposu içerisinde kısa sürede yapılabilecek ilk ŞefGibi tariflerini oluşturdular.

 

Korgün, ŞefGibi ile ilgilenmediği zamanlarda düzenli olarak spor yapıyor.

 

Orçun Seviğ  

 

ŞefGibi kurucu ortağı Orçun Seviğ, üniversite yıllarının başında fazla kilolarına açtığı savaşla birlikte, sağlıklı beslenmeyi ve yeni tarifler keşfetmeyi alışkanlık haline getirdi.

 

2004 yılında Saint Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Orçun, PriceWaterhouseCoopers’da vergi danışmanı olarak iş hayatına adım attı. Yoğun iş temposu ve farklı şehirlerde konaklama zorunluluğuyla birlikte sağlıklı beslenmek ve evde yemek yapmak oldukça güçleşti. 2016 yılında girişim dünyasına atılmaya karar verdi ve oBilet.com’un finans işlerinin başına geçti.

 

Orçun, 2017 yılının ortalarında kendi girişimini kurmaya karar verdi ve Korgün’le birlikte ŞefGibi markasının temellerini atmaya başladı. Yoğun geçen bir planlama dönemi sonrasında arkadaşından ödünç aldığı kamera ile ilk ŞefGibi tarif çekimlerini gerçekleştirdi.

 

Düzenli olarak spor yapan Orçun, boş zamanlarında çizgi roman okumaktan, bilgisayar ve konsol oyunları oynamaktan keyif alıyor.