Nasıl Çalışır?

 

1. Beslenme tercihini ve haftalık pişirme sıklığını seç

 

Beslenme tercihini ve haftada kaç kere yemek yapmak istediğini seçerek aboneliğini başlat. ŞefGibi çantanı haftalık olarak kapına kadar teslim edelim.

 

Taahhüt yok, aboneliğini istediğin zaman duraklat veya iptal et, kontrol her zaman sende!

 

Beslenme tercihini seç

 

Kırmızı et, tavuk, deniz ürünü ve sebze...  

 

Tercihine göre haftalık menünü senin için oluşturuyoruz, ya da sen istediğin tarifleri çantana ekliyorsun. 

 

Pişirme sıklığını seç

 

Haftada kaç kere yemek yapmak istiyorsan seç. Evde kendime vakit ayırabiliyorum diyorsan, haftada 3 yemek seçeneği senin için iyi olabilir. Ama yoğun bir programın varsa ve evde çok vakit geçirmiyorsan, haftada 2 yemek seçeneğini seçebilirsin.  

 

Not: Unutma, planını ve çantanda yer alan tarifleri profil sayfandan istediğin zaman kolayca değiştirebilirsin.

 

2. Haftalık yenilenen tarifler arasından seçimini yap

 

İster sadece et sever ol, istersen de vejetaryen, seveceğin tarifleri ŞefGibi’de mutlaka bulacaksın. Özel şef ekibimiz ile her hafta 6 yeni tarif hazırlıyoruz.

 

Yemek seçimi

 

Beslenme tercihini bir kere seçtikten sonra, haftalık yemek seçimini tamamen bize bırakabilirsin. Biz senin beğeneceğin yemekleri seçeceğiz. Bizim seçimimizi değiştirmek istersen, profilin üzerinden kendin de istediğin yemekleri çantana ekleyebilirsin.

 

3. Teslimat gününü ve saatini seçerek teslimatını planla

 

ŞefGibi paketini, Salı ve Çarşamba günleri, servis bölgelerimizdeki istediğin bir adrese, 9:00-12:00, 13:00-18:00 ve 19:00-21:00 saat dilimlerinden seçtiğin bir tanesinde teslim ediyoruz.


İş yerine, arkadaşının adresine, hatta gittiğin spor merkezine bile teslim edebiliriz. Teslimatların özel kuryeler tarafından soğuk zincir korunarak soğutucu çanta ile teslim ediliyor. Teslim aldığın soğutucu çanta ile malzemeler buzdolabına girmeden 12 saate kadar taze kalıyor. Gelecek ŞefGibi teslimatını, teslimatından 2 gün öncesinden web sayfası üzerinden veya müşteri temsilcilerimiz aracılığı ile istediğin farklı bir güne değiştirebilirsin.

 

Hizmet bölgelerimiz

 

Şimdilik Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Sarıyer, Kağıthane, Kadıköy ve Üsküdar bölgelerine teslimat yapıyoruz. Eğer istediğin başka bir bölge varsa lütfen bize yaz.

 

4. ŞefGibi paketini hazırlayalım 

 

Tarif kartlarını özenle hazırlıyoruz ve tüm gerekli malzemeleri en taze şekilde tedarik ediyoruz. Market market gezip alışveriş yapmana artık gerek yok. Malzemeleri ihtiyacına göre tam ölçüsünde paketlenmiş şekilde gönderiyoruz, böylece mutfak atığın sıfırlanıyor.

 

ŞefGibi çantasında ne var?

 

Tarif kartları

 

Çantandaki malzemeleri pişirmek için şeflerimizin hazırladığı kolay anlatımlı tarif kartlarını her hafta çantanla beraber gönderiyoruz.

 

Tam ölçüsünde malzemeler

 

Tüm malzemeleri ihtiyacına göre tam ölçüsünde paketliyoruz. Malzemeler her tarif için ayrı şekilde gruplanıp ayrı bir kese kağıdına konulmuş şekilde geliyor. Et ve süt ürünü malzemeleri ise, daha soğuk ve taze kalmaları için özel bir şekilde paketleniyorlar.  

 

5. ŞefGibi paketini özel soğutucu çanta ile kapına kadar teslim edelim

 

Malzemeleri en taze şekilde tutmak için, tüm ŞefGibi çantaları, paketleme merkezimizden çıktıktan sonra soğuk zincir bozulmadan teslim edilir.

 

Bunun için malzemeleri özel paketlerinde soğutucu bir çanta içerisine koyuyoruz. Soğutucu çanta, jel buz ve özel yalıtımlı kumaş sayesinde, malzemeleri 12 saate kadar buzdolabı gibi taze tutar. Bu sayede ŞefGibi çantanızı ofisinizde teslim alabilirsiniz ve malzemeleri akşam eve gidene kadar buzdolabına koymadan taze tutabilirsiniz.

 

6. Ortalama 30 dakikada harika yemekler yap ve sağlıklı beslenerek mutlu kal!

 

Kolay anlatımlı tarif kartları ve tam ölçüsünde malzemeler ile dünya mutfaklarından en lezzetli tarifleri ortalama 30 dakikada kolayca pişir. Mevsim malzemeleri kullanılacak şekilde tasarlanan menümüz haftalık olarak değişiyor, böylece mutfağında her zaman en taze malzemeleri kullanarak en yeni lezzetleri keşfediyorsun.

 

Harika yemekleri kolayca pişir

 

Malzemeler her tarif için tam ölçüsünde paketlenmiş şekilde ve ayrı bir kese kağıdı içerisine konulmuş şekilde teslim ediliyor. Yemek pişireceğin zaman, istediğin tarife ait kese kağıdını buzdolabından çıkartman yeterli. Böylece yemek pişirmek için gerekli hazırlık süresini atlayıp, direkt pişirmeye başlayabilir ve ortalama 30 dakika içerisinde birbirinden lezzetli yemekler yapabilirsin.

 

Sağlıklı beslen, mutlu kal!

 

Dışarıdan söylenen yemek çeşitleri hep aynı. Evde kendin yapmayı bildiğin tarif sayısı sınırlı. ŞefGibi menüsü ise her hafta değişiyor, mevsim malzemelerine göre şekilleniyor. Böylece ŞefGibi ile her zaman mevsim ürünlerini tüketiyorsun, farklı lezzetler keşfediyorsun. Sağlıklı ve mutlu kalıyorsun.

 

7. Esneklik bizim işimiz, haftalık aboneliğini istediğin gibi kontrol et!

 

ŞefGibi, haftalık yemek pişirme paketi üyeliğidir ve esnek üyelik sistemi ile çalışır. Bunun anlamı, haftalık teslimatlarının kontrolünün her zaman sende olmasıdır. Web sayfamız veya çağrı merkezimiz aracılığıyla, teslimatlarını istediğin haftalar atlayabilir veya çantanın içerisindeki tarifleri değiştirebilirsin.

 

Teslimatlarını yönet

 

Teslimatını ertelemek veya tariflerini değiştirmek için, teslimatına 2 gün kalaya kadar zamanın var. Web sayfası üzerinden profiline gitmen ve takvim üzerinden teslimat istediğin/istemediğin haftaları seçmen yeterli. Yine aynı şekilde profilin üzerinden çantanın içerisindeki tarifleri değiştirebilirsin.

 

Eğer teslimat sırasında belirttiğin adreste olmayacaksan, bize info@sefgibi.com adresi üzerinden çantanı nereye/kime bırakmamızı istediğini yazabilirsin.

 

ŞefGibi teslimatlarını dondur

 

Web sayfası üzerinden ŞefGibi çantandaki tarif sayısını kolaylıkla değiştir veya üyeliğini tamamen iptal et. ŞefGibi çantanı ihtiyaçların doğrultusunda istediğin gibi şekillendir.  

 

8. Yardım için her zaman buradayız

 

Servisimiz hakkında herhangi bir sorun olursa, biz her zaman buradayız, yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Email adresimiz info@sefgibi.com üzerinden veya çağrı merkezimiz 0532 446 24 33 numarasından bize istediğin zaman ulaşabilirsin.