Sıkça Sorulan Sorular
ŞefGibi nedir?
ŞefGibi, evde yeni yemek pişirme deneyimidir. ŞefGibi birbirinden lezzetli tarifler hazırlar, bu tarifler için tüm malzemeleri tam ölçüsünde paketler ve özel soğutuculu çanta ile kapınıza kadar teslim eder. Size de mutfakta harikalar yaratmak kalır.
ŞefGibi nasıl çalışıyor?
ŞefGibi her hafta 1 adet et yemeği, 1 adet tavuk yemeği, 1 adet deniz ürünleri yemeği ve 3 adet sebze yemeği olmak üzere 6 farklı yemek tarifi hazırlar. Her tarif iki kişiliktir. Seçiminize göre bu tariflerden 3 tanesi için suya dayanıklı ve resimli anlatımlı tarif kartları ve tam ölçüsünde malzemeler özel soğutuculu paket içerisinde kapınıza kadar teslim edilir. ŞefGibi tarifleri daha önce hiç denememiş olabileceğiniz, birbirinden lezzetli ve pratik yemeklerin kolaylıkla nasıl pişirileceğini anlatmak üzere tasarlanır. ŞefGibi esnek üyelikle çalışır. Üyeliğinizi istediğiniz zaman dondurabilir veya tamamen durdurabilirsiniz.
Teslimat bölgeleriniz nereleridir?
Teslimat bölgelerimiz şu an için Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Sarıyer, Kağıthane, Kadıköy ve Üsküdar'dır. Diğer bölgeler talepleriniz için bizimle info@sefgibi.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Hangi gün ve saatler içerisinde teslimat yapıyorsunuz?
Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri teslimat yapılmaktadır. Teslimat saat aralıklarımız 09:00 – 12:00; 13:00 – 18:00 ve 19:00 – 21:00 şeklindedir.
Teslimat ücretleriniz nasıl?
3 tarif çantamız için ücretsizdir, 2 tarif çantamız için tüm bölgeler 15 TL'dir.

Bugün üye olursam ilk siparişim ne zaman teslim edilir?

Üyelik tarihinizden 2 gün sonrasındaki ilk Salı, Çarşamba veya Perşembe gününe sipariş verebilirsiniz.
Müşteri hizmetleriyle nasıl iletişime geçerim?
info@sefgibi.com adresi veya 0532 446 24 33 numarası üzerinden müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.
Kredi kartı bilgilerim güvende mi?
Kredi kartı bilgileriniz BDDK lisanslı İyzico Ödeme Hizmetleri A.Ş tarafından saklanır. ŞefGibi veya hiçbir servis sağlayıcısı tarafından erişilemez.
ŞefGibi hesabıma nasıl giriş yaparım?
ŞefGibi hesabınıza ana sayfa üzerinde bulunan “Giriş Yap” butonu ile erişebilirsiniz.
ŞefGibi profil sayfama nasıl erişebilirim?

ŞefGibi hesap bilgilerinizi, hesap girişi yaptıktan sonra ana sayfa üzerinde yer alan isminiz butonuna tıklayarak veya buradan erişebilirsiniz.

Esnek üyelik sistemi nedir?
ŞefGibi esnek üyelik sistemiyle çalışan bir platformdur. Üyeler, belirledikleri teslimat tarihinden 2 gün önce olması koşulu ile istedikleri teslimatları kolaylıkla dondurabilir veya üyeliğini tamamen iptal edebilmektedir.
İleri tarihli menülerinizi nasıl görebilirim?

İleri tarihli menülerimizi ana sayfada yer alan Haftalık Menü kısmından veya buradan görebilirsiniz.

ŞefGibi üyesiyim. ŞefGibi gıda paketi bedeli kredi kartımdan ne zaman tahsil edilecek?
ŞefGibi gıda paketi bedeli üye olup ilk teslimatınızı belirlediğiniz gün kredi kartınızdan çekilir. Takip eden tahsilatlar ise teslimat tarihlerinden 2 gün önce gerçekleşir.
Paket tercihimi nasıl değiştirebilirim?

Paket tercihinizi profil sayfanızda yer alan “Paket Tercihiniz” bölümünden değiştirebilirsiniz. Teslimat tarihinden önceki 48 saat içerisinde yapılan değişiklikler bir sonraki paket teslimatınız için geçerli olacaktır.

Bu hafta bana hangi yemekler teslim edilecek nasıl görebilirim?

Teslim edilecek yemekleri profil sayfanızda yer alan “Bu Hafta Ne Gelecek?” kısmında görebilir ve teslimat tarihinizden 2 gün öncesine kadar dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Teslimat tarihlerimi ve saatlerimi nasıl değiştirebilirim?

Teslimat tarihlerinizi ve saatlerinizi profil sayfanızda yer alan “Gönderim Zamanı” bölümünden, teslimat tarihinizden 2 gün öncesine kadar değiştirebilirsiniz.

Bir hafta tatildeyim, teslimatımı nasıl dondurabilirim?

Profil sayfanızda yer alan “Gönderim Zamanı” kısmında yer alan takvimi kullanarak dilediğiniz haftalardaki teslimatınızı durdurabilirsiniz. Durdurulan haftalardaki teslimatlar yapılmaz ve bedeli tahsil edilmez.

ŞefGibi gıda paketinin içinde neler var?
- Görsel anlatımlı (seçiminize göre) 2 veya 3 adet tarif kartı - Bu tarifleri yapabilmeniz için gerekli tam ölçüsünde malzemeler
Paketimden eksik malzeme çıkarsa ne yapmalıyım?
info@sefgibi.com adresi veya 0532 446 24 33 numarası üzerinden müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.
Gıda alerjisi konusunda hassasiyetim var, ne yapmalıyım?
ŞefGibi size gönderilecek tariflerin içerisinde yer alan tüm malzemeleri teslimat tarihinizden 1 hafta öncesinde yayınlamaktadır. Alerjiniz olduğu malzemelerin bulunduğu tarifleri farklı tarifler ile değiştirebilir veya o haftaki siparişinizi dondurabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için info@sefgibi.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.
Tarifler ne sıklıkta yenileniyor?
ŞefGibi her hafta 1 adet kırmızı et, 1 adet tavuk eti, 1 adet deniz ürünü ve 3 adet sebze olmak üzere 6 farklı tarif yayınlar. Bir tarif 1 yıl içerisinde tekrar yayınlanmaz.
Tarifleri hazırlayabilmem için ŞefGibi paketinden başka bir şeye ihtiyacım var mı?
Mutfağınızda tuz, karabiber ve zeytinyağı ile tava ve tencere benzeri temel mutfak araç ve gereçlerini bulundurmanız yeterlidir.
Tarif kartımı kaybedersem ne yapmalıyım?

Tüm tariflerimizi internet sitemizde yer alan Yemek Kitabı kısmında bulabilirsiniz.

Paketimden çıkan ürünleri nasıl saklamalıyım? Ne kadar zaman içerisinde tüketmeliyim?
Paketinizden çıkan ürünleri, tarif kartları ile birlikte gönderdiğimiz gıda saklama kılavuzunda yer alan bilgilere göre saklayabilirsiniz. Ürünlerinizi taze bir şekilde kullanabilmeniz için 7 gün içerisinde tüketmenizi tavsiye ederiz.