Limonlu ve Chilli Biberli Uskumru Fileto
Kabaklı Fasulye Salatası eşliğinde
Porsiyon
2 kişi
Zaman
15 dk.
Kalori
653 kcal / porsiyon (40 gr protein / 39 gr yağ / 38 gr karbonhidrat)

15 dakika! Bu kadar kısa sürede bu kadar nefis bir tabağı nasıl hazırladığınıza inanamayaksınız!

Malzemeler
1 adet Chilli Biber
1 adet Limon
2 paket Uskumru Fileto
1 adet Kabak
400 gr Haşlanmış Fasulye
7 gr Maydanoz
50 gr Beyaz Peynir
Nasıl Pişirilir?
1. Malzemeleri hazırla
Tüm malzemeleri yıka ve kurut. Kabağın saplarını kesip at, uzunlamasına ikiye böl ve ince yarım aylar şeklinde doğa. Maydanoz yapraklarını kalın saplarından ayır ve iyice kıy. Limon kabuklarını 1 tatlı kaşığı elde edecek kadar rendele. Limonu ikiye böl. Chilli biberin sapını kesip at, uzunlamasına ikiye böl, bir kaşık yardımıyla çekirdeklerini ve damarlarını çıkar ve küçük küpler halinde doğra. Biberle işin bitince elini güzelce yıka. Fasulyeyi süz.
2. Kabakları pişir
Orta boy bir tavaya 1 yemek kaşığı zeytinyağı dök ve orta-yüksek derece ateşte ısıt. Kabakları ilave et, tuz ve karabiberle tatlandırıp 4 - 5 dakika kadar; kabakları ara ara ters yüz ederek kızarana kadar pişir. Ateşi düşük dereceye getir, fasulyeleri ilave et. 1 - 2 dakika kadar, karıştırarak, fasulyeler ısınıncaya kadar pişir. Orta boy bir kaseye al.
3. Tabakları hazırla
Küçük bir kase içerisinde 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı limon suyunu tuz ve karabiberle tatlandırıp güzelce karıştır. Kabakların ve fasulyelerin bulunduğu kaseye ilave et. Beyaz peyniri ufalayarak ekle. Dilediğin kadar chilli biberle tatlandırıp tekrar karıştır (bir miktar chilli biberi de tabakları süslemek için ayır). Uskumru filetoyu paketinden çıkar (yağını süz). Chilli biberli ve kabaklı fasulyeleri tabaklara paylaştır. Üzerlerine uskumru filetoları yerleştir. Limon kabuğu, maydanoz yaprakları ve dilediğin kadar chilli biberle süsleyerek servis et. Afiyet olsun!